









Kraków, 25 czerwca 2025
W dniu 25 VI 2025 r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w zwiedzaniu Katedry Wawelskiej i Muzeum Katedralnego na Wawelu. Grupa pod opieką dr. Kamila Świderskiego, nauczyciela historii była oprowadzana przez s. Magdalenę Cieślak ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego.
W Katedrze obejrzeliśmy z wielką uwagą konfesję św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zwiedziliśmy większość dostępnych kaplic i zatrzymaliśmy się przy grobach władców z dynastii Piastów i Jagiellonów. W podziemiach podziwialiśmy kryptę św. Leonarda, Kryptę Wieszczy i groby królewskie oraz Kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.
Następnie wspięliśmy się na wieżę z Dzwonem Zygmunta.
W Muzeum Katedralnym poza licznymi szatami i obiektami liturgicznymi. Uczniów szczególnie zainteresowała włócznia św. Maurycego, świadek Zjazdu Gnieźnieńskiego i koronacji Bolesława Chrobrego, której tysiąclecie obchodzimy w b.r.
Kulminacyjnym punktem naszych odwiedzin było złożenie kwiatów przed grobem naszej Patronki św. Królowej Jadwigi, pod słynnym Czarnym Krucyfiksem.
W przyszłym roku szkolnym także planujemy nasze coroczne odwiedziny Katedry. W październiku z okazji koronacji królowej Jadwigi oraz w czerwcu z okazji jej wspomnienia liturgicznego.
